Postulujemy zmiany w prawie, które ograniczą dostęp młodzieży do hazardu. Wejścia na strony internetowe zakładów sportowych i inne hazardowe powinny być skutecznie uniemożliwione niepełnoletnim. Dostawcy internetu powinni filtrować ruch sieciowy poprzez zastosowanie czarnej listy, która jest domyślnie aktywna dla abonentów internetu. By uzyskać dostęp do strony internetowej nalażołoby uwierzytelnić swój wiek dowodem osobistym. Tym samym na rodzicach ciążyłaby mniejsza odpowiedzialność
kontroli użycia hazardu przez dzieci, dopiero po odblokowaniu dostępu do stron hazardowych rodzic musi uważać co robi dziecko w internecie.
Następnym postulatem jest zakaz reklamy stron hazardowych w tym stron zakładów sportowych w ogólnodostępnym internecie.
Aparat państowy powinien kontrolować dostawców internetu czy skutecznie blokują dostęp do stron niebezpiecznych.
Także w radiu, telewizji i prasie drukowanej jak i elektronicznej nie powinno być reklam stron hazardowych oraz stacjonarych lokali, gdzie można robić zakłady.
Należy wspomnieć, że hazard zaczyna się od totalizatora sportowego, który ma monopol loterie w Polsce. Jego powszechna obecność w rozmaitych punktach handlowo-usługowych, telewizji i internecie prowadzi do normalizacji hazardu w oczach dzieci. Nie da się oddzielić zdrapek, lotka i innych losowań od innych form hazardu.
Dużym problemem są gry na urządzenia mobilne wzorowane na jędnorękim bandycie, wiek użytkownika nie jest w nich rzeczywiście weryfikowany, a gra się tam na prawdziwe pieniądze. Ułatwiają one znacząco popadnięcie w nałóg, bo nie trzeba się nikomu tłumaczyć z wyjścia do kasyna. Należy zakazać możliwości ich pobierania na terenie Polski, dopóki twórcy aplikacji nie zaczną weryfikować wieku użytkownika. To samo tyczy innych mobilnych gier hazardowych. Uczestnicwem w hazardzie jest również jego oglądanie za pomocą strimingu na takich platformach jak Twitch, gdzie dziecie oglądają losowania np. przedmiotów do gier komputerowych(uzyskiwane są one losowo). Proponujemy zakazu strimingu hazardu.
Ukierunkujmy ludzi na czerpanie długotrwałej przyjemności z godnego życia zgodnie z eudajmonizmem oraz zachowywania umiaru w korzystaniu z hazardu.
Celem naczej inicjatywy jest zgłoszenie do sejmu projektu ustawy, który powyższe propozycje wprowadziłby w życie.